Autorius: Vištyčio evangelikų liuteronų parapija | 3 rugpjūčio, 2021

Vištyčio bažnyčia jau su nauju stogu

Pagaliau išaušo ilgai laukta diena. Bažnyčia pasipuošė nauju stogu. Jau nebereikia baimintis dėl lietaus ar sniego, kurie pakenks ir gadins bažnyčios stogo konstrukcijas ar bažnyčios lubas, grindis, suolus.

O visa ko pradžia buvo kunigas Mindaugas Kairys, kurio rūpesčiu Vokietijoje buvo surastos čerpės, kurios, beje, dar buvo ir padovanotos Lietuvos liuteronų bažnyčiai. Čerpės buvo parvežtos iš Vokietijos į Lietuvą ir paskirtos bažnyčioms, kurių stogus jau buvo būtina keisti. Tiesa, čerpės Lietuvą pasiekė dar 2017 metų gruodžio mėnesį, tačiau, kad pradėti stogo keitimo darbus negausi Vištyčio parapija tam nebuvo sukaupusi jokių pinigų. Pagalbos teko ieškoti kreipiantis į visus. Pati pirmoji aukotoja, kuri atsiliepė buvo Cynthia Spurgat Jacobson iš Amerikos. Vištyčio bėdoms neliko abejingi ir kiti amerikiečiai, kurie buvo atvykę paviešėti į Lietuvą ir aplankyti savo tėvų žemės, tai Russell ir Jackie Forba šeima. Jie sugrįžo į namus ir kreipėsi į visus savo giminaičius prašydami aukoti bažnyčios stogui. Daugelis jų išgirdo ir atsiliepė. Bažnyčios bėdas matė ir Lorinda bei Edwin Heide, kurie po Vištyčio bažnyčios kiauru stogu atnaujino 38 metus trunkančios santuokos įžadus, o sugrįžę į namus intensyviai ieškojo pačios įvairiausios pagalbos. Weber giminė iš Vokietijos ir Amerikos susirinko taip pat su dideliu nerimu po kiauru bažnyčios stogu. Aišku, nemaža dalis lėšų parapijai buvo paskirta ir iš mūsų valstybės asignavimo pinigų, už kuriuos buvo nupirkta reikalingos medžiagos. Savo aukas Vištyčiui skyrė ir šv. Mikolajaus liuteronų parapija bei Martyno Liuterio federacija iš Vokietijos, o pati didžiausia parama mus pasiekė iš Pasaulinės liuteronų federacijos. Tik daugeliui susivienijus, tik kartu aukojant ir skiriant lėšas buvo įmanoma sulaukti šio stebuklo, kurį išpildė UAB Vidara. Nuoširdus ačiū visiems už aukas, ir už maldas.

Tiesa, nors bažnyčios stogas ir šviečia, tačiau vidaus vaizdas dar “šaukiasi“ pagalbos. Tad mes ir toliau vis dar kviečiam būti kartu visus galinčius aukoti ar kuo nors prisidėti. Reikia sutvarkyti bažnyčios ir zakristijos lubas bei įlūžusias grindis. Galintiems aukoti nurodome Vištyčio evangelikų liuteronų parapijos sąskaitą:

A.s. LT10 7044 0600 0670 8923


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Kategorijos

%d bloggers like this: