Autorius: Vištyčio evangelikų liuteronų parapija | 25 rugsėjo, 2011

Parapiją aplankė Beyer šeima

Bernd Beyer, kun. Vaidas Klesevičius, Jörg Beyer

2011 m. rugsėjo 25d. bažnyčią aplankė garbūs svečiai iš Kiolno (Vokietija): Eugen Beyer ir du jo sūnūs – Jörg ir Bernd Beyer. Tai buvo pirmasis Eugen Beyer sūnų vizitas į jų tėvo tėvynę ir tėviškę. Eugen Beyer gimė ir užaugo Vištytyje, bet dėl karo, kaip ir daugelis šeimų, buvo priverstas palikti savo gimtinę. Tačiau tiek jis, o ir daugelis kitų, išblaškytų po visą pasaulį, savo tėvynės niekada nepamiršo. Jie nuolat grįžta ir grįžta su gražiais darbais, grįžta ne vieni, o su savo vaikais ir artimaisiais.

Eugen Beyer, Edmund Danner ir Arthur Huck – buvo tie žmonės, kurie subūrė po visą pasaulį pasklidusius kraštiečius ir inicijavo Vištyčio liuteronų bažnyčios atstatymo darbus. Apie visa tai jie rašė straipsnius į “Raute“ žurnalą, kuris yra platinamas užsienyje išsisklaidžiusiems kraštiečiams. Jie organizavo grupių keliones autobusu į Vištytį ir rinko aukas bažnyčios atstatymui. Bažnyčios rekonstrukcija prasidėjo 1991 metais, o užbaigta buvo 1998 metais. 1998 m. rugpjūčio 30 d. iškilmingų pamaldų metu atstatyta bažnyčia buvo jau pašventinta. Po tokio didelio darbo, atrodo, bet kuris kitas asmuo galėtų sau ramiai gyventi. Bet ne, jie vėl ir vėl grįžta į savo tėvynę, kad savo akimis pamatytų, o kas toliau vyksta Vištyčio bažnyčioje, kurią kadaise lankė jų tėvai ir seneliai. Tokioje parapijoje, kokia šiandien yra Vištytis, deja, bet mes negalime pasigirti dideliais nuveiktais darbais ar nuolat organizuojamais ypatingais renginiais, tačiau kartu būtų ir neteisinga sakyti, kad pas mus nieko nevyksta. Tad svečiams, besidomintiems parapijos gyvenimu ir vykdoma veikla, tiesiog pasiūloma pažvelgti į nuotraukas, kurios apie visa pasakoja be žodžių. Gaila, bet šiandien į bažnyčią melstis ateina ne tiek daug žmonių, nes evangelikų liuteronų parapija savo narių skaičiumi nėra tokia didelė, kaip anuomet. Bažnyčioje žmonės susirenka švęsti Kalėdų, Velykų, Pjūties padėkos ir kitų švenčių bei eilinių sekmadienių, o kapinėse – Kapinių šventės. Šioje bažnyčioje jau buvo surengta net septynios vaikų vasaros stovyklos (2002 – 2008), o 2008 m. papildomai ir suaugusiųjų stovykla. Nuo 2009 m. pradėta organizuoti šeimų stovyklos, kurių įvyko jau trys. Nuo 2002 m. iki 2006 m. su Samariečio krepšio organizacijos pagalba mūsų parapijoje ir jos apylinkėse buvo vykdoma akcija “Vaikų Kalėdos“. Su parama, kurią gavome iš Vokietijos pensininkų, net keletą metų prieš Kalėdas lankėme vietos pensininkus.

Peržvelgus nuotraukas mūsų svečiai pastebėjo vieną didžiausių bažnyčios rūpesčių – kiaurą bažnyčios stogą. Deja, mes, kaip maža parapija šios problemos išspręsti ilgam laikui negalime. Tad, mes tiesiog beveik kasmet sutrūkusias čerpes keičiame į naujas, vietoj to, kad iškart pakeistume visą stogo dangą. Toksai stogo remontas yra tik laikinas iki kito pavasario, kuomet ir vėl stoge atsiras naujos skylės, pro kurias vanduo per stogą pateks į palėpę, o iš ten per lubas į bažnyčią.

Ir šįkart Eugen Beyer šeima atvežė savo asmeninę auką, skirtą parapijai ir bažnyčiai. Taip pat buvo perduota bei Arthur Huck auka. Tuo pačiu buvo pažadėta ir aptarta, kaip toliau bus ieškoma būdų, kuriais bus stengiamasi išspręsti esamą bažnyčios stogo problemą.


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Kategorijos

%d bloggers like this: